KALİTE YÖNETİMİ

UĞUR MOTORLU ARAÇLAR A.Ş. 2004 yılında motosiklet sektöründe faaliyetlerine başlayarak her yıl liderliğe aday bir kuruluş olduğunu beyan eder.

  • Müşteri memnuniyetini ilke haline getiren firmamız ilgili tüm yasal şartlara uygunluğunu kanıtlamış ve taahhüt etmiştir.
  • En önemli kaynağımız insan kaynaklarıdır. Bu amaçla, üst yönetimimizin liderlik anlayışıyla, çalışanlarımızı eğitimlerle donatmak, katılımlarını sağlamak, potansiyelini zenginleştirmek ve tüm birimlerde çalışanlarımıza güvenli, sağlıklı ve ergonomik çalışma koşullarını sağlamaktır. Kendi alanlarında liderliklerini geliştirmektir.
  • Kuruluşumuz bağlamında bulunan ve yönetim sistemlerimizi amaçlanan sonuçlarına ulaşabilme yeteneğini etkileyen her husus (hissedarlar, çalışanlar, tedarikçiler, servisler, bayiler, son kullanıcılar)ile ilgili bilginin izlenmesi ve gözden geçirilmesini sağlamak ve beklentilerini anlayarak karşılamaktır.
  • Kuruluşumuzun iç ve dış hususlarında bağlamında bulunan tüm riskleri ve fırsatları belirleyerek, yönetim sistemine olumlu ya da olumsuz etkilerini kuruluşumuzun yararına olacak şekilde değerlendirmek, proseslerimize dahil ederek uygulamaktır.
  • Stratejik ortaklarımızdan olan bayilerimiz, servislerimiz ve tedarikçilerimizle karşılıklı iş ilişkilerimizi geliştirmek ve sıkı bir işbirliği içerisinde olmak, onlarla büyüyüp gelişmektir.
  • Proseslerimizin her evresinde ölçülebilir geliştirmeler sağlamak, yenilikçi ve rekabetçi bir çizgide olmak, hedeflerle ilerlemek, sistemleri sürekli iyileştirmek, ürünlerimizde ve insan kaynaklarımızda gelişimin sürekliliğini sağlamak, sürekli iyileştirmeyi bir yaşam biçimi olarak benimsemektir.
  • Kalite Yönetim Sistemimizi sürdürmek, geliştirmek ve sonuçlarını ölçülebilir, kıyaslanabilir verilerle takip etmek.